超市的食用大黄3.99/磅,自己种大黄,一年能收好几次,可以连续收二十年。做成大黄酱以后,耐存储。秋天的时候做苹果酱或者其他果酱时加进入,就不用方糖了,酸酸甜甜非常好吃。
超市的食用大黄3.99/磅,自己种大黄,一年能收好几次,可以连续收二十年。做成大黄酱以后,耐存储。秋天的时候做苹果酱或者其他果酱时加进入,就不用方糖了,酸酸甜甜非常好吃。
WENXUECITY.COM does not represent or guarantee the truthfulness, accuracy, or reliability of any of communications posted by other users.
Copyright ©1998-2025 wenxuecity.com All rights reserved. Privacy Statement & Terms of Use & User Privacy Protection Policy